Nie taki egzamin straszny, jak go malują - pomoc w nauce na egzamin aplikacyjny

Za Tobą pięć lat ciężkiej i wymagającej nauki na studiach prawniczych. Wydawałoby się, że jesteś już na finiszu, jednak doskonale wiesz, że czeka Cię najtrudniejszy egzamin w życiu – test na wymarzoną aplikację. Dopiero po nim będziesz mógł rozpocząć kolejny, ostatni już etap edukacji i zostać radcą prawnym, adwokatem, komornikiem, notariuszem lub sędzią.

Tylko bez paniki!

O teście na aplikację słyszy się już od pierwszego roku. Na początku jest to tak odległa przyszłość, że myśli się o niej mniej poważnie, jednak czas biegnie szybko i nagle… jesteś na piątym roku. To najwyższy czas na rozpoczęcie przygotowań. Na szczęście, dla młodych prawników powstały portale, które oferują szereg pomocy naukowych, które mają za zadanie ugruntować wiedzę i przygotować do pozytywnego zaliczenia testu. Wśród nich znajdziesz między innymi:

  • fiszki – najstarszy sposób na zapamiętanie. Sprawdza się przede wszystkim w skomplikowanych pojęciach.
  • kazusy – dla prawnika wiedza praktyczna to podstawa – uczą one jak skorzystać z wiedzy teoretycznej w rzeczywistych stanach faktycznych i doskonale utrwalają wiedzę z zakresu cywilistyki, karnistyki czy prawa administracyjnego.
  • orzecznictwo – niektóre portale do nauki bazują na autentycznych aktach sądowych z utajnionymi danymi osobowymi. Dzięki temu możesz być przygotowany na to, co czeka Cię na sali sądowej w przyszłości.

To jedynie przykłady najbardziej popularnych metod do nauki dla przyszłych prawników. Ogromną rolę w przegotowaniu do testów na aplikację odgrywa także zapoznanie się z pytaniami z poprzednich lat i przećwiczenie samej formuły – egzaminu składającego się z pytań zamkniętych, gdzie na jedno pytanie masz bardzo mało czasu i musisz podejmować decyzje błyskawicznie.